Симптоми менопаузи

Симптоми менопаузи

Про близькість менопаузи говорить порушення звичного менструального циклу. Цикл може то зменшуватися, то збільшуватися, а крім того може змінитися характер та обсяг виділень.

Про зміни гормонального фону сигналізує ще підвищена ламкість нігтів і волосся. Втім, багато хто не звертають уваги на перші симптоми менопаузи, тому подальші події можуть сприйматися ними, як грім серед ясного неба.

Найбільш поширеними симптомами менопаузи є жар, пітливість, задишка, апатія. Все це відбувається у вигляді «припливів» та «відливів» — рівно так, як змінюється гормональний фон. Зазвичай це відбувається 4-5 разів на день і триває від пари секунд до декількох хвилин. Подібні «припливи» відзначають до 80% жінок, проте їх частота та інтенсивність — суто індивідуальні. Від легких, одиничних до багаторазових, виснажливих.

Найбільший дискомфорт доставляють короткочасні відчуття жару в області обличчя, шиї, рук і грудей. Шкіра при цьому помітно червоніє, жінка відчуває нестачу повітря, запаморочення, слабкість.

Щоб позбутися цього симптому клімаксу лікарі рекомендують натуральні препарати, що містять фітоестрогени. Або ж призначають гормональну терапію, якщо того вимагає ситуація.

Ще один вкрай неприємний симптом менопаузи — порушення вагінальної мікрофлори, що проявляється сухістю піхви. Крім очевидних труднощів у звичній інтимній сфері, порушення мікрофлори сприяє розвитку генітальних інфекцій. Наприклад, бактеріального вагінозу та молочниці.

Механізм виникнення порушень мікрофлори простий: все знову ж таки залежить від рівня естрогенів в організмі. Якщо естрогену в організмі достатньо, значить, в епітелії піхви є глікоген, який є живильним середовищем для корисних бактерій. Якщо рівень естрогену знижується, то лактобактеріям стає нічим харчуватися, і вони починають гинути.

Нетримання сечі також може бути яскравим індикатором наближення менопаузи. Справа в тому, що через нестачу естрогену знижується м'язовий тонус сечостатевого тракту. Тобто, при невеликому фізичному навантаженні, чханні або кашлі можливе виділення декількох крапель рідини, що нікому не додає внутрішньої гармонії та впевненості в собі.

Ще один симптом початку менопаузи — набір ваги без причини. Навіть стрункі жінки, які ніколи не страждали схильністю до повноти, можуть з подивом виявити на собі зайві кілограми. У цьому випадку слід згадати про регулярні заняття спортом і правильне харчування. Щоденна ранкова зарядка і прогулянки пішки дають чудові результати, а прийом їжі слід розбити на кілька частин. Дієтологи радять не їсти багато за один раз, а зробити три-чотири заходи «по насіннячку».

Притчею во язицех стала зміна поведінки при менопаузі. У жінок з'являється дратівливість, іноді примхливість, різко знижується самооцінка. Зникає інтерес до життя і роботи. Найгірше те, що жінки чудово розуміють причини зміни своєї поведінки, але нічого зробити не можуть. Від цього часто страждають оточуючі.

Менопауза — досить неприємний стан. Але завдяки сучасно медицині можна позбутися багатьох симптомів і значно поліпшити своє самопочуття при менопаузі.

Розрізняють такі симптоми менопаузи:

• Припливи та відливи жару

• Порушення сну і нічна пітливість

• Зміни настрою (аж до депресії)

• Зниження статевого ваблення аж до повної втрати інтересу до сексу

• Зменшення розмірів і в'ялість молочних залоз

• Сухість піхви, що ускладнює статевий акт

• Інфекційні захворювання статевих органів

• Почастішання сечовипускання, схильність до інфекцій сечового міхура

• Сухість і зниження еластичності шкіри, поява глибоких зморшок

• Остеопороз, зміна постави

• Сухість рогової оболонки очей та інших слизових тканин

• Посивіння волосся