Клінічні дослідження

Клеверол® містить фітоестрогени ізофлавони. Дослідження структури і біологічних властивостей фітоестрогенів проводяться з 30-х років минулого століття. Дослідження фітоестрогенів довели, що їх структура володіє схожістю з гормоном естрогеном, вироблюваним організмом жінки, і що фітоестрогени мають близьку естрогену молекулярну масу. У 80-і роки був доведений протираковий ефект Біоканіна А, одного з ізофлавонів, що містяться в Клеверол. В останнє десятиліття ізофлавони, що містяться в екстракті червоної конюшини, успішно використовують для лікування симптомів та ускладнень клімаксу.
 
Дослідження ефективності ізофлавонів при лікуванні клімаксу (клімактеричних розладів)
Дослідження Університету Відня, Австрія, довели, що дія ізофлавонів червоної конюшини, що містяться в Клевероле®, більшою мірою збігається з впливом гормону естрогену на жіночий організм, ніж дія ізофлафонов сої та цимицифуги. Джерело: В. Бек, У. Рої, А. Юнгбауер / "Фітоестрогени, отримані з червоної конюшини: альтернатива замісної гормонотерапії" / Біохімія стероїдів і молекулярна біологія, 2005.

Дослідження 75 жінок, які звернулися за медичною допомогою зі скаргами, характерними для клімактеричного синдрому, проведене вченими Санкт-Петербурзької Державної Медичної Академії ім. Мечникова, показало, що: "Екстракт червоної конюшини (Клеверол) ефективно купірує (присікає) прояви клімактеричного синдрому, усуваючи нейровегетативні (приливи жару, серцебиття, озноб) і психоемоційні порушення у пацієнток, що дозволяє рекомендувати Клеверол® як альтернативний засіб у пацієнток з синдромом дефіциту естрогенів. Прийом Клеверол значно зменшує психоемоційні прояви клімактеричного синдрому незалежно від ступеня його тяжкості ". За матеріалами публікації «Негормональна корекція клімактеричних розладів в пери-та постменопаузі» Н.А. Татарова, д.м.н., професор, В.А. Лінде, д.м.н., професор, Е.В. Жидкова, Х.С. Сохадзе Санкт-Петербурзька державна медична академія ім. І.І. Мечникова в журналі "Ефективна фармакотерапія в акушерстві та гінекології", грудень 2009.

В даний час ізофлавони естракт червоної конюшини розцінюються як один з найкращих джерел фітоестрогенів в порівнянні з іншими рослинами. Більш того, передбачається, що ізофлавони, що містяться в екстракті червоної конюшини, володіють великим потенціалом естрогенного дії за рахунок трансформації в більш активні речовини при абсорбції в кишечнику. Дослідження прийому ізофлавонів червоної конюшини в порівнянні з плацебо показало, що ізофлавони знижують симптоми менопаузи у жінок і робить позитивний вплив на гормональний статус жінки. Джерело: Л. Ідальго, П. Шедрауі зі співавторами / "Вплив ізофлавонів червоної конюшини на симптоми менопаузи" / Гінекологічна ендокринологія, 2005.

Вчені Кафедри акушерства та гінекології Російського Державного Медичного Університету дослідили 30 пацієнток з вираженим клімактеричним синдромом і прийшли до висновку, що: "Застосування Клеверола®, що містить екстракт червоної конюшини, призводить до зменшення або повного зникнення клімактеричних розладів, позитивно впливає на ліпідний спектр і гормональний профіль . Клеверол є ефективним альтернативним методом лікування клімактеричного синдрому, особливо легкої та среднетяжелой ступеня, що дозволяє значно поліпшити якість життя даної вікової групи жінок. " За матеріалами публікації «Досвід застосування Клеверол в корекції клімактеричних розладів Ю.Е. Доброхотова, Н.А. ЛІТВИНОВА, Є.В. Летягін, Кафедра акушерства та гінекології Московського факультету (зав. -. Проф Ю.Е. Доброхотова) Російського державного медичного університету, Москва в журналі "российcкие вісник акушера-гінеколога" 2009
 
Дослідження використання ізофлавонів для профілактики раку молочної залози, серцево-судинних захворювань та остеопорозу
Дефіцит естрогенів після настання менопаузи супроводжується змінами метаболізму ліпопротеїдів і підвищенням рівня холестерину в плазмі крові, що є фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Дослідження на базі хірургічного відділення (Королівський госпіталь, Великобританія) та Університетського коледжу (Медична школа, Великобританія) показали, що ізофлавони надають позитивний ефект на стан судинної стінки артерій.

Ізофлавони здатні стимулювати розвиток клітин, що відповідають за ріст кісткової тканини (остеобластів). Проведені до цього моменту дослідження з оцінки ефективності ізофлавонів, довели їх важливе клінічне значення в профілактиці постменопаузального остеопорозу (стоншування кісткової тканини, що веде до переломів). Проводилось рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження на жінках в постменопаузі, метою якого було порівняти ефекти від терапії, що проводиться, в одному випадку, ізофлавони Геністеїн, а іншому випадку - заменітельной гормональної терпить (ЗГТ). Результати показали, що у пацієнток, які приймали препарат з ізофлавонів, після 12 місяців терапії щільність кісткового мінералу підвищилася в тій же мірі, що і в групі з ЗГТ. Це є доказом того, що ізофлавони здатні знижувати витончення кісткової тканини і сприяти профілактиці остеопорозу.

Крім того, ізофлавони здатні пригнічувати проліферативні процеси в тканини молочної залози, які можуть призвести до раку грудей. Ефективність ізофлавонів підтверджується зниженням мамографічної щільності, яка є діагностичним критерієм ризику раку молочної залози. Джерело: В. Бек, У. Рої, А. Юнгбауер / "Фітоестрогени, отримані з червоної конюшини: альтернатива замісної гормонотерапії" / http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0960076005000658 Біохімія стероїдів і молекулярна біологія, 2005.