Інтимне життя до і після клімаксу

Інтимне життя до і після клімаксу

Зниження рівня естрогенів при менопаузі не може не позначитися на інтимному житті жінки. Вважається, що сексуальна активність жінки в цей період знижується, вона не так легко збуджуються і менш чуйна до пестощів коханої людини.

Втім, однозначної думки фахівців з цього приводу немає, адже деякі жінки говорять якраз про збільшення у них сексуальної активності після менопаузи. У цьому велику роль грають не стільки фізіологічні процеси жіночого організму, скільки зниження тривоги через острах небажаної вагітності або, скажімо, відсутність необхідності догляду за маленькими дітьми, що дозволяє жінкам розслабитися і насолоджуватися сексуальною близькістю в повній мірі.

Що ж стосується інтимних відносин під час менопаузи, то найбільш часто в цей період жінки скаржаться на вагінальну сухість, що стає причиною серйозного дискомфорту, а часом навіть відчуття болю.

Причин для подібних проявів декілька. Але головна — це зміна складу вагінальної мікрофлори внаслідок зниження рівня естрогену. В результаті цього процесу відбувається загибель корисних лактобактерій, припиняється вироблення молочної кислоти і порушується лужний баланс (рН) вагінального середовища, що відчувається жінкою, як «сухість» піхви.

Все це сприяє розвитку генітальних інфекцій, таких як вагіноз і молочниця. Для відновлення мікрофлори жінки починають прийом пробіотиків, що містять живі лактобактерії, виділені з урогенітального тракту здорових жінок.

Втім, лікування пробіотиками в даному випадку не дає очікуваного результату, оскільки життєдіяльність вагінальних лактобактерій безпосередньо залежить від рівня естрогену в організмі, який є живильним середовищем для лактобактерій. Якщо рівень естрогену знижується, то лактобактерії гинуть в результаті відсутності живильного середовища. Тому пробіотики необхідно приймати в комплекті з фитоестрогенами або гормональними препаратами.

Пошук рішення сексуальних проблем, а тим більше в Інтернеті — не найкраще рішення. Тому жінці, яка переживає менопаузу, варто в першу чергу звернутися за консультацією до свого лікаря. Фахівець зможе підібрати найбільш вірну терапію для вирішення зазначених проблем і усунення дискомфорту.

І все ж, як будувати сексуальні стосунки з вашим партнером під час менопаузи?

У клімактеричний період, якщо ваше сексуальне бажання не таке, як було раніше, але ви не бачите необхідності в консультації фахівця, вам слід продовжувати інтимні стосунки з вашим партнером. Перебувати в інтимних стосунках не передбачає обов'язкове заняття сексом — любов і близькість можна проявляти і іншими способами. Насолоджуйтесь часом, проведеним разом, — ви можете зробити тривалу романтичну прогулянку, влаштувати вечерю при свічках або розтерти один одному спину. Для поліпшення ваших інтимних відносин можна спробувати наступне.

Займайтеся саморозвитком. Дізнайтеся більше про вашу анатомію, сексуальної функції і про природні вікові зміни, що відбуваються у вашому організмі, а також про вашу сексуальну поведінку. Це може допомогти вам подолати почуття тривоги, що виникло у вас.

Підсилюйте збудження — використовуйте еротичні матеріали (відео або книги), займайтеся мастурбацією, і вносите різноманітність у ваше сексуальне життя.

Використовуйте відволікаючі методи для релаксації і зняття почуття тривоги. Це можуть бути еротичні або нееротичні фантазії, сексуальні сцени; музика, відео чи телебачення.

Практикуйте відносини без фізичної близькості (фізична стимуляція, ряд збуджуючих дій, які не включають сексуальний контакт), наприклад, еротичний масаж. Це може створити сприятливу атмосферу і поліпшити ваше спілкування з партнером.

Мінімізуйте біль, яку ви відчуваєте, змінюючи пози. Це дозволить вам контролювати глибину проникнення. Тепла ванна перед сексуальним контактом зможе допомогти вам розслабитися, а вагінальні лубриканти — зменшити біль, що виникає при терті.

Чи треба вам продовжувати турбуватися про хвороби, що передаються статевим шляхом?

Так. Під час менопаузи вам треба продовжувати користуватися протизаплідними засобами, якщо ви не хочете завагітніти, а також вживати необхідних заходів щодо захисту від хвороб, що передаються статевим шляхом. Не забувайте про те, що протягом усього періоду вашого сексуального життя ви ризикуєте заразитися хворобами, що передаються статевим шляхом, і цей ризик не зменшується з віковими змінами або зі змінами вашої репродуктивної системи.